Józef Piłsudski i II Rzeczpospolita

Switch to desktop

23 Maj

Budka Niepodległości

1BUDKA NIEPODLEGŁOŚCI to przearanżowana i zrewitalizowana budka telefoniczna. W Budce umieszczony jest aparat telefoniczny, ale nikt nie może z niego zadzwonić - może wsłuchać się w historię odtwarzaną w słuchawce. Owa historia jest wyjątkowa i szczególna - to 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. 

W niezwykłą podróż zabiorą nas Józef Piłsudski, Ignacy Paderewski, Roman Dmowski, Wincenty Witos, Ignacy Daszyński, Jędrzej Moraczewski i Józef Haller. Narracja prowadzona jest przez aktorów, którzy wcielili się w role bohaterów, mających największy wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości. 

Obsada aktorska jest znakomita! Mariusz Gołaj (Józef Piłsudski), Jarosław Tomica (Jędrzej Moraczewski), Jacek Sikora (Józef Haller), Marcin Mrowca (Ignacy Paderewski), Jan Żórawski (Ignacy Daszyński), Tomasz Lipka (Roman Dmowski) oraz Kamil Dawid Gałuszka (Wincenty Witos).
Mozaikę opowieści wypełniają unikatowe fotografie wkomponowane w ściany instalacji. W rocznicę najważniejszych wydarzeń Budka zadzwoni, zapraszając do odebrania telefonu. Gdy w porę podniesiemy słuchawkę, usłyszymy wieści rodem sprzed stu lat! Narratorem galerii zdjęć oraz dzwoniącego kalendarium jest aktorka i wokalistka, Dorota Kołodziej.
Autorem instalacji jest Maciej Hanusek, twórca projektu Budka Nietelefoniczna.
Oficjalnymi partnerami projektu są Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz portal JPILSUDSKI.ORG.

OFICJALNA STRONA:
www.budkanietelefoniczna.com/budkaniepodleglosci

Ostatnio zmieniany środa, 23 maj 2018 15:21

Media

Copyright © 2006-2015 ISSN 1899-8348

Top Desktop version