Logo
Wydrukuj tę stronę
12 Paź

V Ogólnopolskie Spotkanie Klubu Nauczyciela Historii

KNH 1

Prawie stu nauczycieli historii spotka się w Białymstoku


Są kreatywni i otwarci na wymianę doświadczeń. „Historia jest ważna i może być atrakcyjna” – to dewiza członków Klubu Nauczyciela Historii działającego przy Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

 

W dniach 20-21 października w Białymstoku odbędzie się jubileuszowe, V Ogólnopolskie Spotkanie Członków Klubu Nauczyciela Historii. Wydarzenie co roku odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Inauguracja Spotkania nastąpi w Operze Podlaskiej 20 października o godz. 12.30.

 

Z pasji do historii

 

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, podobnie jak nauczyciele historii, realizuje misję podnoszenia świadomości historycznej wśród młodego pokolenia Polaków.

Do Klubu należą nauczyciele-pasjonaci, którzy chcą zarazić swoją pasją uczniów i kształtować myślenie historyczne.

p. Maria, nauczycielka z Białegostoku, członkini Klubu

Tegoroczne Spotkanie Klubu to również wyjątkowa okazja do przygotowania środowiska nauczycieli do zbliżających się obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Muzeum przygotowało specjalny program warsztatów z wykorzystaniem atrakcyjnych narzędzi edukacyjnych, m.in. animacji poklatkowej i retrofotografii.

Podczas sesji naukowych i warsztatów można korzystać z wiedzy i umiejętności ekspertów z zakresu edukacji historycznej.

p. Cecylia, nauczycielka z Białegostoku, członkini Klubu

Z Piłsudskim po Białymstoku

Tegoroczne Spotkanie nieprzypadkowo odbędzie się w stolicy województwa podlaskiego. Józef Piłsudski jako pierwszy Polak otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Białegostoku, a białostoczanie do dziś darzą Marszałka wielkim szacunkiem. Ma to szczególne znaczenie ze względu na przypadającą w tym roku 150. rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego. Wydarzeniu towarzyszyć będzie zwiedzanie Białegostoku śladami Marszałka i wizyty białostockich w instytucjach kultury – Muzeum Wojska, Galeria Arsenał, Muzeum Medycyny i Farmacji.

KNH 2

Ostatnio zmieniany czwartek, 12 październik 2017 22:27
Redakcja

Napisałeś/aś artykuł? Znasz nieopublikowaną dotąd anegdotę, cytat, ciekawostkę? Znalazłeś/aś w sieci wartościowy materiał lub stronę? Posiadasz archiwalne zdjęcia bądź pamiątki? Napisz do nas, pomóż w budowie portalu.

Strona: jpilsudski.org

Najnowsze od Redakcja

Media

Copyright © 2006-2015 ISSN 1899-8348